Особливості роботи в спекотні дні — роз’яснює ДержпраціБудівельним організаціям в умовах підвищення температури повітря необхідно змістити графік робочого часу. 

Обмежити роботу працівників, які виконають кладку зовнішніх стін в піковий час. Збільшити технологічні перерви будівельним бригадам. Розробити графік роботи — по 30 хвилин працівники працюють, 30 хвилин відпочивають. Провести позаплановий інструктаж працівникам, які виконують роботи на висоті.

Підприємствам водопровідно-каналізаційного та сільського господарства в умовах підвищеної температури навколишнього середовища звернути особливу увагу та посилити контроль щодо виконання газонебезпечних робіт і робіт у замкнених просторах (люках, лазах, відстійниках тощо).

Особливу увагу рекомендується звернути на забезпечення робітників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, забезпечення проведення робіт у колодязях під особистим контролем керівників і спеціалістів підприємств, а також робіт у кабінах машин і механізмів, не обладнаних кондиціонерами.

Роботодавці зобов’язані забезпечити належні умови праці працівникам на виробничих об’єктах в умовах дії високих температур:

  • обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, в т. ч. робіт на висоті, експлуатацію баштових кранів та інших будівельних машин, механізмів;
  • відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни й обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв, а саме: запровадити ранній початок робочого дня і його закінчення, зменшити тривалість робочих змін, проводити обідню перерву з 13:00 до 16:00 години;
  • забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегріву;
  • провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт і надання долікарської допомоги в разі сонячного та теплового удару, запаморочення;
  • доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;
  • проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт із підвищеною небезпекою, або експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки тощо.