Пряма лінія



 

Спеціальний сервіс для передплатників журналу «Кадровик України»
Пряма телефонна лінія
«Запитання — Відповідь»
(44) 581-57-07
Працює щодня по буднях з 10:00 до 15:00
Кваліфіковані консультанти оперативно відповідають на запитання передплатників про порядок прийняття на роботу, переведення, звільнення, надання відпусток, зміни в трудовому законодавстві, оформлення наказів, внесення записів у трудові книжки та ін. Усі консультації — безкоштовні!
Для всіх відвідувачів сайту сервіс «Запитання — Відповідь» відкритий в онлайн-режимі.

Запитання - Відповідь

Відповідь

Ні, внесення такого запису Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників не передбачено.

Штати рентгенкабiнету

Добрий день! Згiдно наказу МОЗ № 340 до складу рентгендiагнстичних кабiнетiв входять молодшi медичнi сестри по догляду за хворими в рентгенкабiнетах. Чи передбачена ця посада Наказом №33 в штатах рентгенкабiнету мiськоi полiклiнiки, яка обслуговуэ 36тисяч(31тис.дорослого та 5тис. дитячого населення)? В наказi №33 для полiклiнiки, в дужках незрозумiло написано. На що потрiбно спиратись на Наказ№340, чи Наказ №33,при складаннi штатiв рентгенкабiнету? Завчасно вдячна!

Шановна Наталія, зверніться,

Шановна Наталія, зверніться, будь ласка з цим запитанням до Міністерства охорони здоров'я.

Шановна Вiкторiя,дякую за

Шановна Вiкторiя,дякую за вiдповiдь. Пiдкажiть назву, компетентного, вiддiлу МОЗ, куди, саме, звернутись. На сайтi МОЗ, пряма лiнiя вiдсутня. З повагою Наталия П.

Ви можете підготувати

Ви можете підготувати офіційний запит на адресу Міністерства охорони здоров'я, або до Мінсоцполітики.

Виктория

Добрый день!Подскажите пожалуйста, я работаю на одном предприятии основном месте ............, и еще на другом предприятии по совместительству должность .............. С основного места хочу уволиться, и остаться на основном месте на предприятии на котором работаю по совместительству .............. Должна ли я писать заявление об увольнении с должности по совместительству, или меня должны оформить на основное место по переводу с совместительста на основное? Заранее спасибо.

Відповідь редакції

Кодексом законів про працю України не передбачено такої процедури, як переведення з одного виду трудового договору на інший. Тому у випадку необхідності переоформлення трудових відносин працівника необхідно звільнити з роботи за сумісництвом, а потім прийняти на роботу (на основне місце роботи).

Пишите заяву на підприємстві

Пишите заяву на підприємстві по сумісництву із змістом " Прошу перевести мене з ( дата) з посади ..... за сумісництвом на посаду .... за основним місцем праці."

Спасибо огромное за ответ.

Спасибо огромное за ответ. Кадровики при этом не должны меня увольнять с совместительства и назначать на основное, а просто приказом по переводу с совместительства на основное, я правильно поняла?

так, саме так!

так, саме так!

Якщо наказ про переведення

Якщо наказ про переведення то потрібно, щоб була запис в трудові книжці про роботу сумісництво, якщо не має запису то тоді треба звільнити з посади за сумісництвом наприклад згідно п. 1 ст. 36 КЗпП України, а на другий день прийняти по заяві працівника на туж саму посаду тільки на основне мвсце роботи. Всерівно повинен бути наказ про звільнення з сумісництва і про прийняття на основне місце роботи.

Внутрішє сумісництво посад.

Підскажіть будь-ласка, на підприємстві працює працівник який на 0,55 стаки на основному місці праці як директор. а на 0,2 за внутрішнім сумісництвом як бухгалтер.
хочу перевести цю людину на 0,75 на основне місце праці а посаду бухгалтера скасувати. Як правельно це оформити документально? І чи потрібно нараховувати розрахункові на 0,2 ставки бухгалтера і писати заяву на звільнення як бухгалтер і заяву на збільшення робочих годин як директор?
Наперед вдячна!

Відповідь

Так, якщо посада бухгалтера скасовується, працівника необхідно звільнити, провести розрахунок. За основним місцем роботи працівник має написати заяву на встановлення тривалості робочого часу 30 годин на тиждень з графіком роботи таким-то (необхідно вказати новий графік роботи).

Повернення виплати за вислугу років працівникам

Підкажіть, будь ласка, як вирішити проблему.
В установі (історико-культурний заповідник) через недбалість кадровика було випущено момент настання виплати за вислугу років. У результаті цього 3 працівникам протягом року дана надбавка не виплачувалася...
Як повернути ці кошти? Чи можна це робити із загального фонду кошторису установи на 2013р.? Чи це краще зробити зі спецфонду?
І чи правда, що недоплачені кошти можна повертати лише за останні півроку?

Нажаль, ми не зможемо вам

Нажаль, ми не зможемо вам допомогти у вирішенні цього питання. Зверніться, будь ласка до бухгалтерії або до вищестоячої організації.

отпуск по уходу за ребенком

Здравствуйте! Такая ситуация: Я офицер милиции, нахожусь на должности преподавателя университета внутренних дел. Жена месяц тому родила ребенка (первого), но сейчас ей необходимо выходить на работу. Я хочу оформить себе отпуск по уходу за ребенком. Вопрос: какой необходим пакет документов для оформления такого отпуска и есть ли основания???
Заранее спасибо!!!

Відповідь

Відповідно до статті 18 Закону "Про відпустки", відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною. Зазначеним особам відпустка надається на підставі довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки та довідки про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Надання відпустки при скороченні посади

Добрый день! Например: 04.12.12 был наказ о сокращении должности и исключение ее из штатного расписания с 05.02.13, о чем было предупреждение сотрудника 04.12.12 с которым он ознакомлен. с 17.01.13 по 22.02.13 он берет отпуск. в период отпуска он приносит больничные и просит продлить отпуск согласно ст.11 ЗУ "про видпустки". В связи с такой ситуацией, подскажите: 1. имела ли организация давать ему отпуск до 22.02.13, потому как с 05.02.13 занимаемая раннее им должность сокращена и он не согласился на предоставл.др. вакантные должности?какой выход,если орган. надала этот отпуск? 2. имеем ли мы право продлевать этот отпуск на основании его больничных листов? 3. считать ли 06.02.13 его днем увольнения? спасибо.

Відповідь

Відповідно до статті 3 Закону "Про відпустки", за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки. Згідно із статтею 11 зазначеного закону на підставі заяви працівника і листка непрацездатності відпустка має бути продовжена на кількість календарних днів, невикористаних у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю. В такому випадку переноситься і день звільнення працівника.
06.02.2013 не може бути днем звільнення, адже в цей час працівник перебував у відпустці або на лікарняному. Звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 ст. 40 КЗпП), а також у період перебування працівника у відпустці не допускається.

Достроковий вихід на роботу.

Добрий день! Підскажіть будь - ласка, як правильно поступити в даній ситуації. Працівниця А достроково виходить на роботу після відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею з- річного віку, а працівниця Б працювавши на її місці по строковому договору дізнавшись про вихід пр.А пішла на лікарняний. Чи може пр.А виходити на роботу, коли пр.Б знаходиться на лікарняному?

Відповідь

Так, на трудові відносини із працівницею А жодним чином не впливають обставини, пов'язані з роботою працівниці Б. На час відпустки працівника за ним зберігається місце роботи, тому після закінчення відпустки він виходить на роботу, на ту ж посаду і на тих же умовах що і до відпустки, незважаючи на додаткові обставини.

Лікарняний лист

Я навчаюся у регіональному інституті державного управління. Однією з умов вступу до даного навчального закладу - це звілення за основним місцер роботи, в моєму випадку районна адміністрація. Після закінчення та отримання диплому в тижневий термін я зобов’язана вийти на роботу. Однак, під час навчання я завагітніла. Навчання закінчується 31.03.2013. В середені лютого 2013 року мені буде відкрито передпологовий лікарняний, так як в середині квітня мені народжувати. Чи можуть мене в даному випадку в перших числах квітня оформити на роботу, щоб я не порушувала умови договору з адміністрацією щодо виходу на роботу? Та яким чином я можу отримати кошти по лікарняному листу, та на підставі якого документу вони можуть бути нараховані? Степендію я отримувала.

Відповідь

Відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13 листопада 2001 р. N 455, жінкам, які не підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, видається довідка форми N 147/о "Довідка для призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування", затвердженої наказом МОЗ України від 18.03.2002 N 93, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.04.2002 за N 346/6634.
Отже, до влаштування на роботу листок непрацездатності не може бути видано.
Аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів допомога по вагітності і пологах виплачується відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751.

Дякую.

Дякую.

Відпутка

Добрий день! Дайте будь ласка ясність у вирішенні питання стосовно відпустки. Моя сестра працює у Вузі і відпустка 56 к.днів. За попередній рік відпустки залишилася частка в 14 к.днів. Зараз хоче взяти повну відпустку в 56 із соц. відпусткою на дитину і поїхати в санаторій. Але їй кажуть відгуляти 14 к.днів спершу, але ж тоді соц. відпустку не дадуть, так як отримувала її з першою половиною відпустки. Чи може вона взяти повну відпустку і не чіпати частки попередньої і які правомірні дії повинні бути з її сторони і зі сторони Вузу??? Дякую!

Відповідь

Соціальна додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, надається за заявою жінки в будь-який час протягом календарного року і не залежить від використання щорічної відпустки.

1

1

Розрахунок педагогічного стажу

Доброго дня!!! Підскажіть будь-ласка, чи відноситься робота керівником гуртка в будинку культури до педагогічного стажу.

Відповідь

Відповідно до Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. N 78, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963. До зазначеного переліку входить посада керівник гуртка.

Педагогічний стаж

Дякую за відповідь, уточніть будь-ласка, а якщо керівник гуртка не в навчальному закладі.