Відповіді на запитання



№ 3, березень 2015

Яким є максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»?



№ 3, березень 2015

У період роботи на науковій посаді чоловіка визнано інвалідом ІІ групи від загального захворювання. Стаж наукової роботи становить понад 20 років. За яких умов та в якому розмірі чоловік може розраховувати на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»?



№ 3, березень 2015

У грудні 2012 р. чоловіку призначено пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» у розмірі 80 % заробітної плати. Після призначення пенсії він відпрацював два роки. Чи має він право на проведення перерахунку?



№ 3, березень 2015

У лютому 2015 р. жінка звільнилася з посади державного службовця відповідно до пункту 2 статті 40 КЗпП (за станом здоров’я). До досягнення пенсійного віку залишилося сім місяців. Чи має вона право на дострокове призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»?



№ 3, березень 2015

Як оформити в трудовій книжці три місяці строку випробування, якщо за цей період працівнику не нараховувалася заробітна плата?



№ 3, березень 2015

Під час перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною в штатному розписі було змінено назву посади, яку вона обіймає. Як і коли можна відобразити це в трудовій книжці?



№ 3, березень 2015

Чи потрібно зазначати в трудовій книжці, що працівник прийнятий на роботу (призначений на посаду) за контрактом?



№ 3, березень 2015

Назва посади в трудовій книжці вказується відповідно до штатного розпису чи Класифікатора професій (підприємство недержавної форми власності)?



№ 3, березень 2015

Під час прийняття на роботу особа віком 46 років не подає трудової книжки. Які дії кадрової служби? Чи зобов’язане підприємство оформити трудову книжку і в який строк?



№ 2, лютий 2015

Чи можна розширити назву посади «Фахівець із якості», вставивши слово «контролю» — «Фахівець із контролю якості»?



№ 2, лютий 2015

Яка різниця між логістом і менеджером з логістики?



№ 2, лютий 2015

Чи можна розширити назву посади «Менеджер з логістики», наприклад, так: «Менеджер з організаційних питань логістики»?



№ 2, лютий 2015

Через який час можна перевести молодшого інспектора з кадрів на посаду інспектора з кадрів?



№ 2, лютий 2015

Похідні слова «старший», «провідний» тощо ставлять до чи після назви посади, наприклад «Старший біолог» чи «Біолог старший»?



№ 2, лютий 2015

Де можна знайти кваліфікаційні характеристики до посад, зазначених у КП? Чи існує загальний перелік усіх випусків ДКХП?