Мінсоцполітики оприлюднило проект наказу щодо взаємодії перевіряючих25 червня Держпраці оприлюднила проект наказу Мінсоцполітики України, метою якого є визначення процедури взаємодії Держпраці, виконавчих органів місцевого самоврядування та Державної служби зайнятості щодо перевірок з питань зайнятості. Згаданим наказом буде внесено зміни до наказу Мінсоцполітики України від 2 липня 2014 р. № 437, яким затверджено Порядок взаємодії Держпраці з центрами зайнятості під час трудових перевірок.
Отже, тепер центри зайнятості надаватимуть інформацію для проведення таких перевірок не лише Держпраці, а й органам місцевого самоврядування. При цьому центр зайнятості надаватиме не лише інформацію щодо посередників та роботодавців, стосовно яких прийнято рішення про відмову в наданні дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства та/або термін дії дозволів яких закінчився або їх анульовано. А ще звітуватиме щодо роботодавців, яким у звітному кварталі було надано дозволи та в яких вже закінчився їх термін дії. Тож інспектори праці матимуть більше інформації для перевірки роботодавців щодо працевлаштування іноземців.
Штрафи накладатиме Держпраці та місцеві органи влади під час проведення перевірок, але сплачувати їх роботодавці зобов’язані на рахунки Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Орган, який провів перевірку, надаватиме центрам зайнятості інформацію у вигляді повного переліку документів справи про накладення штрафів.
Детальніше про перевірки читайте у спецвипуску № 3 журналу «Кадровик України».