Не забудьте відзвітувати про 5-відсоткову квотуНагадуємо, що до 1 лютого до Державної служби зайнятості необхідно подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування. Зокрема, Мінсоцполітики в своєму листі від 9 листопада 2018 р. № 21833/0/2-18/53 роз’яснює, що для підприємств, установ та організацій (далі — підприємство), у яких штатна чисельність працівників становить від 8 до 20 осіб, установлюється квота в розмірі не менше однієї особи в середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058) залишилося 10 і менше років.

Вимога щодо встановлення квоти в розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік поширюється на підприємства з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб. Щодо виконання квоти в разі, якщо працівник стане особою передпенсійного віку в другій половині звітного періоду зазначимо, що згідно з частиною третьою статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067) роботодавці самостійно розраховують вищезазначену квоту з урахуванням чисельності осіб, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах і належать до неконкурентоздатних на ринку праці (крім осіб з інвалідністю).

Отже, якщо особа у звітному році отримала додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до частини першої статті 14 Закону № 5067, зокрема стала особою, якій до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону № 1058 залишилося 10 і менше років, і працювала у звітному році на умовах повної зайнятості, її необхідно враховувати під час розрахунку квоти. Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, передбачені частиною першою статті 14 Закону № 5067. Детальніше про подання звітності у 2019 р. читайте в журналі «Кадровик України» № 1/2019.