Нова процедура перерахування стягнень по аліментахЗ метою боротьби з неплатниками аліментів ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 3 липня 2018 р. № 2475-VIII, який набрав чинності 28 серпня 2018 р.

З цієї дати кошти (зокрема аліменти), утримані з доходів працівників за виконавчими листами, потрібно перераховувати на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або на рахунок приватного виконавця (частина перша ст. 69 Закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 р. № 1404-VII; далі — Закон № 1404). Реквізити можна дізнатися, звернувшись до виконавчої служби (приватного виконавця).
Не пізніше наступного робочого дня виконавці мають перерахувати отримані кошти стягувачу — фізособі на рахунок у банку або іншій фінустанові, яка зазначена в заяві про примусове виконання рішення (заяві про зміну реквізитів рахунку) (частина друга ст. 47 Закону № 1404).
Крім того, звіти про здійснені відрахування та виплати за виконавчими листами підприємства подають щомісяця або в разі звільнення працівника-аліментника. Відповідні зміни внесені до статті 69 Закону № 1404 та пункту 8 розділу Х Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 2 квітня 2012 р. № 512/5. Форма звіту залишилася без змін і наведена в додатку 9 до згаданої Інструкції.

Детальніше читайте в журналі «Кадровик України».