Про фінансування позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків у 2014 роціФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

 

Роз’яснення

від 1 жовтня 2014 р.

 

Про фінансування позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків у 2014 році

 

    Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 р. № 2240-III (далі — Закон № 2240) за рахунок коштів Фонду у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється фінансування позашкільного обслуговування, у т. ч. придбання дитячих новорічних подарунків, в порядку, визначеному правлінням Фонду.

    Порядок придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Порядок), затверджено постановою правління Фонду від 25 жовтня 2007 р. № 48 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 листопада 2007 р. за № 1301/14568.

    Порядком визначається механізм витрачання коштів Фонду на придбання дитячих новорічних подарунків, планування, отримання, розподілу та забезпечення дітей застрахованих осіб новорічними подарунками.

    Придбання новорічних подарунків здійснюється в межах асигнувань, передбачених з цією метою бюджетом Фонду за статтею «Оздоровчі заходи» та кошторисами регіональних програм відділень Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей.

    Водночас Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення умов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 р. № 1166 з 1 травня поточного року зменшено пропорцію розподілу внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 № 78» від 25 березня 2014 р. № 82 затверджено уточнені макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 р., відповідно до яких зменшено показник фонду оплати праці. Як наслідок, очікується значне зменшення надходжень до бюджету Фонду.

    З метою затвердження збалансованого бюджету Фонду на 2014 р. правлінням Фонду 30 травня 2014 р. затверджено зміни до кошторисів програм відділень Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей на 2014 р., відповідно до яких кошти на фінансування позашкільного обслуговування, в т. ч. придбання дитячих новорічних подарунків, у 2014 р. не передбачено.