Відповіді на запитання



№ 4, квітень 2011

Чи встановлюється доплата за класне керівництво вчителям вечірньої школи, навчально-консультаційного пункту?



№ 4, квітень 2011

Чи можна встановити директору та заступникам директора школи доплату за класне керівництво, якщо вони працюють не на повну ставку? За радянських часів існував лист № 1/9-433, яким дозволялося встановлення такої доплати. Чи чинний цей лист сьогодні?



№ 4, квітень 2011

Чи можна виплатити виконуючому обов’язки ректора нещодавно створеного технічного вищого навчального закладу доплату за науковий ступінь доктора технічних наук і вчене звання професора, а також надбавку за вислугу років?



№ 4, квітень 2011

Чи має право отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка, яка в період відповідної відпустки працює за основним місцем роботи неповний робочий день (6 год. на день) та за сумісництвом (п’ять днів на місяць по 8 год.)?



№ 4, квітень 2011

Посадовий оклад жінки, яка працює на державній службі, менше розміру мінімальної заробітної плати. З якого розрахунку слід оплачувати листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, якщо протягом шести календарних місяців перед настанням відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами вона перебувала у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком?



№ 3, березень 2011

Як назвати відповідно до Класифікатора професій посаду офіс-менеджера?



№ 3, березень 2011

Як правильно назвати посаду: «Завідувач бібліотеки» чи «Директор бібліотеки»? У Класифікаторі професій є тільки «Завідувач бібліотеки», водночас у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги в разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затвердженому постановою КМУ від 4 березня 2004 р. № 257, є тільки посада «Директор бібліотеки».



№ 3, березень 2011

Чи можна прийняти на посаду майстра особу, рівень освіти якої не відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик, але в неї є достатній досвід роботи?



№ 3, березень 2011

Як правильно внести до трудової книжки назву посади (роботи), яка в Класифікаторі професій наведена в дужках? Наприклад: «Молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.)». Чи можна записати просто «Санітарка» або «Санітарка-буфетниця»? Що означає «та ін.»?



№ 3, березень 2011

Директор навчального закладу і його заступник, які одночасно проводять у цьому ж навчальному закладі викладацьку діяльність, направлені у відрядження для вирішення організаційних питань. Як у цей період їм оплачуються години викладання?



№ 3, березень 2011

Студенти педагогічного коледжу проходять практику в загальноосвітньому навчальному закладі. Від школи за ними закріплений керівник, який здійснює їх консультування, навчання тощо. Чи провадиться цьому керівнику оплата його праці? Якщо так, то якою організацією і в яком розмірі?



№ 3, березень 2011

Просимо надати роз’яснення щодо встановлення науково-педагогічним працівникам вищого навчального закладу доплат за вчене звання та науковий ступінь. Зокрема, з якого моменту мають встановлюватися ці доплати?



№ 3, березень 2011

Яке педагогічне навантаження може бути встановлене завідувачу відділення у вищому навчальному закладі І (ІІ) рівня акредитації?



№ 3, березень 2011

Чи підвищуються посадові оклади за педагогічне звання «старший викладач» у вищих навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації? За яких умов у цих навчальних закладах може бути введена посада старшого викладача?



№ 3, березень 2011

Чи входить час перебування на посадах інспектора з дошкільного виховання міського відділу освіти та методиста цього ж відділу до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років?