Відповіді на запитання



№ 1, січень 2016

Я дружина померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. За яких умов я матиму право на призначення щомісячної компенсація в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»?



№ 1, січень 2016

Чи включається до заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» грошова допомога, що згідно із законом виплачується науковому (науково-педагогічному) працівникові в разі виходу на пенсію?



№ 12, грудень 2015

Філію підприємства, розташовану в Донецькій області, переміщують в іншу область. Працівникам запропоновано переїхати на роботу в іншу місцевість разом із філією. Як документально оформити цю процедуру?



№ 12, грудень 2015

За яких умов до педагогічного стажу зараховується військова служба?



№ 12, грудень 2015

З 19 березня 2011 р. до 3 липня 2014 р. працівник працював на посаді охоронця на 0,8 ставки (так записано в трудовій). Як зараховувати цей період роботи до страхового стажу для оплати листків непрацездатності?



№ 11, листопад 2015

Чи можна присвоїти кваліфікаційну категорію лікарю-терапевту, яка пройшла атестацію за профілем сімейної медицини?



№ 11, листопад 2015

Працівник нашого підприємства надав для оплати ЛН. Однак було виявлено, що на бланку зроблено більш ніж два виправлення, тому ЛН підлягає заміні. Лікувальний заклад, який видавав ЛН, розташований у Донецьку. Як можна виправити помилки в такому ЛН?



№ 11, листопад 2015

Працівник надав підприємству ЛН, не завірений печаткою та підписом головного лікаря. Місце роботи, проживання та лікарняний заклад розташовані в різних районах Києва. Підприємство відмовляється оплачувати такий ЛН і не повідомляє про це працівника. Чи правомірні дії підприємства?



№ 10, жовтень 2015

Чи залишилися жінки, яких не торкнулися зміни законодавства, і вони як і раніше виходять на пенсію після досягнення встановленого для них законодавством пільгового пенсійного віку?



№ 10, жовтень 2015

Чи має переважне право на залишення на роботі в разі вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці жінка, яка сама виховує інваліда з дитинства 1996 р. н.?



№ 10, жовтень 2015

Працюю дев’ять місяців бібліотекарем у середній школі. Скоро буду йти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Наразі хотіла б використати щорічну відпустку, але у відпустці мені відмовили, мотивуючи тим, що щорічна відпустка перед «декретною» не надається. Чи правомірні дії адміністрації установи?



№ 9, вересень 2015

Після призначення пенсії пенсіонер праце­влаштувався. Які документи він має надати до Пенсійного фонду?



№ 9, вересень 2015

Чи має значення факт працевлаштування особи для призначення до її пенсії надбавок?



№ 9, вересень 2015

Як змінюється розмір пенсії, якщо особа працює?



№ 9, вересень 2015

Чи має значення, працює пенсіонер чи ні? Якщо так, то в яких випадках і як факт працевлаштування (звільнення з роботи) впливає на розмір чи призначення пенсії або нарахування надбавок до неї?